Najczęściej wybieraną, prostą w montażu konstrukcją, którą oferujemy jest płot lamelowy. Wyróżnia się świetną estetyką oraz dużą wytrzymałością na uszkodzenia.
Płoty drewniane
Wooder to miejsce, w którym każdy znajdzie odpowiedni dla siebie płot drewniany do wykorzystania w dowolnym celu: jako ogrodzenie zewnętrzne, jako parawan, jako osłona, jako element dekoracyjny lub wydzielający. To dlatego, że wybór jest ogromny. Zdajemy sobie sprawę, że każdy Klient ma inny gust i inne wymagania, dlatego wciąż rozszerzamy naszą ofertę w tej kategorii.
Ogrodzenia drewniane to ważny element architektury ogrodowej. Pełnią one funkcję ochronną, dekoracyjną, oraz pozwalającą zachować prywatność. Mają wiele zalet w porównaniu do innego rodzaju ogrodzeń: są proste w montażu, tańsze, bardziej estetyczne, a przy odpowiedniej pielęgnacji mogą być także trwałe i wytrzymałe. Przede wszystkim jednak doskonale komponują się z ogrodową roślinnością i krajobrazem zdominowanym przez zieleń. Panele ogrodzeniowe drewniane to świetne tło dla kwiatów, drzewek owocowych i trawnika, a także funkcjonalna podpora dla pnączy.
Ogrodzenia drewniane – rodzaje i przeznaczenie
Płoty drewniane Wooder możemy podzielić m.in. ze względu na kolor (naturalny, brązowy lub szary), rodzaj impregnacji (ciśnieniowa lub malowanie zewnętrzne), rozmiar (np. 180x180, 180x90 lub niskie płotki ogrodowe), formę (np. z ramą, sztachetowy, ażurowy, obrzeża rabatowe) a także konstrukcję (lamelowe, szczelne, deskowe). Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i polecane przez nas produkty:
- lamelowe: to typowe panele ogrodzeniowe drewniane, w większości posiadające cienką ramę i listewki wypełniające. Nadają się do budowy niedługich ogrodzeń wolnostojących lub do osłony istniejącej już siatki ogrodzeniowej.
- szczelne i deskowe w ramie: grubsze i bardziej wytrzymałe od lamelowych. Nadają się do budowy dłuższych ogrodzeń.
- płot drewniany typu Holender, wśród których bestsellerem jest płot szary 180x180x4,4. Płoty te nie mają ramy, a ich konstrukcja nawiązuje do klasycznych płotów, w których sztachety ułożone są pionowo.
- sztachetowe i myśliwskie: niższe płoty spełniające funkcję ogrodzeniową, ale nie osłonową.
- kratki drewniane: często wykorzystywane jako przegrody wewnętrzne również na tarasach i na balkonach.
- Obrzeża trawnikowe typu rollborder i wbijane płotki ogrodowe do wydzielania przestrzeni w ogródku - np. dookoła krzewów, między trawnikiem a rabatką itp.
Panele ogrodzeniowe drewniane – montaż
Ogrodzenia drewniane buduje się łącząc ze sobą przęsła. Oto przykładowe sposoby na montaż płotów:
- montaż do istniejącego ogrodzenia w formie siatki: w tym przypadku wystarczy przymocować płoty do siatki za pomocą np. tasiemek plastikowych tzw. trytytek.
- budowa ogrodzenia wolnostojącego – montaż w ziemi: są na to dwa sposoby. Pierwszy polega na użyciu kotw wbijanych w ziemię, do których następnie mocowany jest słupek, a na sam koniec płot drewniany poprzez połączenie go ze słupkiem łącznikami. Drugi sposób zakłada użycie masy do montażu krawędziaków. Do wykopanego (za pomocą wiertnicy) w ziemi otworu wkłada się krawędziak (na minimum 50 cm) i zalewa masą poliuretanową, która po kilku minutach twardnieje. Do takiej konstrukcji można montować płot łącznikami.
- budowa ogrodzenia wolnostojącego – montaż do betonu: aby postawić płoty, potrzebne będą słupki drewniane i kotwy przykręcane do betonu. Kotwę stalową mocuje się do betonu przy użyciu kotwy chemicznej i specjalnych szpilek (do nawierconych wcześniej otworów), następnie do kotwy wkłada się krawędziak, a do słupka przytwierdza się przęsło łącznikami lub okuciami.
Krawędziaki drewniane - słupki do montażu ogrodzeń
W kategorii tej znajdują się również dedykowane krawędziaki drewniane, które są miejscem łączenia przęseł płotów. Dopasowane pod względem wysokości, grubości, koloru i formy, stanowią solidny słupek konstrukcyjny. Dzięki zróżnicowanej ofercie, z łatwością dobierzesz kantówkę odpowiednią dla zakupionych płotów.
Obrzeża trawnikowe - niskie płotki i palisady do wyznaczania stref w ogrodzie
Rollbordery i płotki wbijane to sposób na zaznaczenie terenu, który chcemy wyróżnić lub zabezpieczyć. Charakteryzuje je łatwy montaż i demontaż. Zimą można je przechowywać np. w domku ogrodowym. Dodatkowo rollbordery łatwo uformować w dowolny kształt dzięki drutom łączącym niskie paliki. Trawnik, rabatki lub skalniak, których granice są wyznaczone przez niskie obrzeża, prezentują się ładnie i sprawiają wrażenie harmonijnych i uporządkowanych przestrzeni. Warto wykorzystać je w swoim ogródku.